Poštovní datové zprávy
 

Jak službu aktivovat?
Bez datové schránky to nejde.

Nemáte datovou schránku?

V případě, že nemáte zřízenou datovou schránku, obraťte se na jakoukoli pobočku České pošty se službou Czech POINT, kde Vám schránku zřídí. Podrobné informace najdete na www.datoveschranky.info.

Odesílání Poštovních datových zpráv na smlouvu
Uzavření smlouvy
Odesílání Poštovních datových zpráv za kredit

Jak aktivovat odesílání Poštovních datových zpráv?

Poštovní datové zprávy můžete odesílat na základě smlouvy nebo bez závazků s využitím kreditního systému datových schránek. Odesílání vás vyjde levněji než doporučená zásilka. U zpráv odeslaných na kredit se vyplatí vždy, u smlouvy již od odeslání dvou zpráv měsíčně.

Odesílání Poštovních datových zpráv na smlouvu

Pokud využíváte Poštovní datové zprávy ve větší míře, je pro vás výhodnější uzavřít smlouvu prostřednictvím Webové aplikace a získat tak možnost posílat Poštovní datové zprávy za nižší jednotkovou cenu.

Uzavření smlouvy

Pokud jste registrovaným uživatelem PoštyOnline, přihlašte se ke svému účtu a vyberte službu "Poštovní datová zpráva". Po zadání identifikační čísla datové schránky vyplňte registrační formulář pro objednání služby. Po vyplnění povinných údajů vám odešleme do vaší datové schránky datovou zprávu s kontrolním PIN kódem. PIN kód slouží k dokončení objednávky a aktivaci služby. Doručený PIN kód zadejte do příslušného pole v aktivačním formuláři. Po výběru způsobu fakturace a kontrole PIN kódu vám aktivujeme odeslání Poštovních datových zpráv na smlouvu. Pokud nejste registrovaným uživatelem PoštyOnline a ani nemáte v úmyslu se registrovat, máte možnost aktivovat službu Poštovní datová zpráva i jako nepřihlášený uživatel. Službu aktivujte zde, postup aktivace je obdobný jako v případě přihlášeného uživatele PoštyOnline.

Odesílání Poštovních datových zpráv za kredit

Pokud si přejete zasílání Poštovních datových zpráv jen vyzkoušet, nebo posíláte Poštovní datové zprávy jen občas, nabijte si kredit v datové schránce. Získáte tak možnost posílat Poštovní datové zprávy do všech schránek, které mají aktivovány příjem Poštovních datových zpráv. Uživatel, který již má uzavřenou smlouvu s Českou poštou na odesílání Poštovních datových zpráv, nemůže platit odeslanou zprávu kreditem. Pokud máte nyní uzavřenou smlouvu a přejete si platit Poštovní datové zprávy kreditem, máte možnost smlouvu zrušit  prostřednictvím Webové aplikace.

Aktivujte si službu
Poštovní datová zpráva právě teď.

Příjem Poštovních
datových zpráv

Příjem poštovních datových zpráv

Příjem je zcela zdarma, tuto funkcionalitu můžete velmi jednoduše aktivovat v uživatelském nastavení Vaší datové schránky.
Tlačítko Povolit příjem najdete v základním menu v části Nastavení.